پیدا شدن اولین ترمه اصل یزد در محله متروکه ای در شیراز

نکته ای که در مورد ترمه اصل یزد باید به خاطر داشته باشید: فرآوری پشم ترمه بسیار دشوار است و به نیروی کار ماهر زیادی نیاز دارد. برعکس، پشم مرینو در مقادیر بیشتری موجود است و نیازی به تلاش زیادی ندارد.

همچنین بزهای ترمه در فصل بهار و در فصل پوست اندازی شان شانه می شوند. چنین فصلی، دستیابی به آن را دشوارتر می کند. با توجه به این واقعیت که بزهای ترمه فقط در برخی از نقاط کره زمین پرورش داده می شوند، مشخص می شود که پارچه نهایی در سمت گران است.

زیباترین و گرانبهاترین ترمه از مغولستان داخلی می آید. قطر الیاف آن بین 14 تا 15 میکرون و فوق العاده نرم و بلند است.

ژاکت های کشمیری شیک ترین اقلام در کمد لباس های پاییز و زمستان هستند. کابل کشی یا گازدار، گلدوزی شده یا تزئین شده با کریستال، دستور العمل مناسبی برای روزهای سرد هستند.

کت و شلوارهای ترمه در لمس به طرز شگفت انگیزی نرم هستند، اما به یاد داشته باشید که حتی ترمه با کیفیت بالا نیز تمایل به قرص دارد و بدنه کمی دارد.

ژاکت های کشمیری افزودنی های عالی به کمد لباس مردانه هستند، در حالی که شلوارهای ساخته شده از این ماده نرم دوام زیادی ندارند. در عوض، ترکیبات پشمی را انتخاب کنید، به عنوان مثال. پشم چروکیده با کمی ترمه، و شلوار شما عالی خواهد شد.

پوشاک تنها کاربرد ترمه نیست. به صورت لحاف، پتو، قالیچه و فرش به خانه های ما هم راه پیدا کرده است. ترمه ای که برای منسوجات و دکورهای خانه استفاده می شود بیش از آن درشت است که نمی توان آن را به لباس تبدیل کرد.

در صورت امکان، برای دوخت پارچه ترمه ای که انتخاب کرده اید، به دنبال کمک حرفه ای باشید. فاضلاب های ماهر می دانند که چگونه آن را با احتیاط درمان کنند تا هیچ اثر یا اثری از خود بر جای نگذارند.

اگر مصمم هستید که خودتان این کار را انجام دهید، آزمایش مهارت های خود بر روی یک نمونه کوچک ترمه همیشه ایده خوبی است. به شما نشان می دهد که پارچه چگونه رفتار می کند و آیا مانند یک رویا می دوزد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.