مردی با خوردن میگو پاک شده در تهران مسموم و راهی بیمارستان شد

اکثر کارشناسان موافقند که بدون آبزی پروری، تا 10 سال آینده غذای دریایی به اندازه کافی وجود نخواهد داشت. اقیانوس در حال حاضر تحت فشار بیش از حدی است که نمی‌تواند تنها منبع باشد، نتیجه دهه‌ها ماهیگیری بیش از حد و عوامل محیطی است که تأثیر منفی بر بسیاری از جمعیت‌های غذاهای دریایی دارد.

اما به ویژه آبزی پروری میگو شهرت بسیار بدی دارد و مملو از گزارش هایی از کارگران بوده است که سخت پوستان مبتلا به بیماری را از باتلاق های پر از آنتی بیوتیک در میان جنگل های مرده مانگرو برداشت می کنند.

به دلیل تقاضای مداوم برای میگو پاک شده در تهران ارزان قیمت، که بیشتر آنها در کشورهایی بدون نظارت یا مداخله زیاد دولت در صنعت تولید می‌شوند، علیرغم اعتراضات بین‌المللی، همه این مسائل هنوز برای اکثر میگوهای پرورشی موجود در بازار واقعیت دارند.

آقای گرینبرگ گفت: «این یک وضعیت بداخلاق با هر نوع رفتار بد است. وقتی آنها مسائل را در یک کشور حل می کنند، در جای دیگری ظاهر می شود. تا زمانی که مردم خواهان میگوی ارزان قیمت هستند، همیشه بازاری برای حیوانات بد پرورش وجود دارد.»

در حال حاضر، تقریباً تمام میگوهای پرورشی موجود در بازار از آسیای جنوب شرقی، هند و آمریکای جنوبی می آیند. مزارع در آن مکان‌ها از تأسیسات خوب اداره می‌شوند که با شفافیت کار می‌کنند، شیوه‌های کاری منصفانه دارند، از آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده نادرست نمی‌کنند، استخرهایشان را بیش از حد شلوغ نمی‌کنند، و از نظر زیست‌محیطی پایدار هستند، تا عملیات مبهم و بدون شفافیت.

در مورد میگوهای پرورشی داخلی، این صنعت کوچک است و کمتر از 1 درصد میگوی خریداری شده را تشکیل می دهد. نیروی کار و سایر هزینه های عملیاتی، رقابت مزارع میگو را در ایالات متحده با محصولات خارج از کشور دشوار کرده است.

اما با تکنولوژی جدید، این ممکن است در حال تغییر باشد. کسب‌وکارهایی مانند شرکت میگوی Tru در بالاتون، Minn.، در حال کار بر روی بهبود سیستم‌های چرخش آب زمینی برای پرورش میگو در مخازن پایدارتر، بدون استفاده از آنتی‌بیوتیک، و بدون ردپای کربن حمل و نقل میگوی منجمد و فاسد شدنی از آسیا و آمریکای جنوبی هستند.

با این حال، برای آینده قابل پیش‌بینی، میگوهای پرورشی خارج از کشور همچنان بر بازار تسلط خواهند داشت. اما از آنجایی که مصرف کنندگان بیشتر خواستار میگوهایی هستند که پایدار و اخلاقی تر پرورش داده شوند، به احتمال زیاد تعداد مزارع خارج از کشور با شیوه های خوب افزایش خواهد یافت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.