لباس رزمی کاراته مخصوص معلولین به بازار آمد

جودو گی لباسی بادوام بود، اما برای حرکات کاراته ساخته نشده بود. این منجر به توسعه یک Gi تخصصی ساخته شده برای کاراته شد.

یک Gi از پارچه سبک تر برای به حداکثر رساندن تحرک مورد نیاز برای انجام حرکات در کاراته ساخته شده است. تمرین‌کنندگان Gi خود را «کاراته‌گی»، «کیکوگی» یا به‌اختصار «دوگی» می‌نامند.

لباس رزمی کاراته رسمی خواهد بود که توسط تمام کاراته‌کاران پوشیده می‌شود و امروزه هنوز در تمرینات و مسابقات استفاده می‌شود.

معنی این اصطلاحات برای کاراته گی چیست؟ در زبان ژاپنی کلمه لباس “Gi” است. بنابراین برای «کاراته‌گی» دو کلمه کاراته و گی ترکیب شدند. کلمه “کیکوگی” از ترکیب دو کلمه keiko و Gi است. Keiko به معنی آموزش است که به معنای keikogi به معنای آموزش Gi در زبان انگلیسی است.

اکثر کاراته‌کاران از اصطلاح «دوگی» به‌عنوان نسخه کوتاه‌شده کلمه کاراته‌گی استفاده می‌کنند. گرفتن do در انتهای کاراته دو و ترکیب آن با کلمه Gi.

کاراته گی از سه تکه پارچه مختلف تشکیل شده است. هر کدام از این سه قطعه نام متفاوتی دارند. کاراته گیس ها باید Gi خود را تمیز و قابل ارائه نگه دارند وگرنه اجازه شرکت در کلاس را نخواهند داشت. کاراته گیس به طور کلی از سه نوع مختلف مواد ساخته می شود. اینها عبارتند از: پنبه، بوم سبک، و پنبه مصنوعی.

اولین کاراته گیس به جای استفاده از کنف مانند جودو گیس اصلی از پنبه ساخته شد. آنها امکان حرکت بهتر را برای تمرین‌کنندگان فراهم می‌کردند، در حالی که قابلیت تنفس نیز داشتند.

پارچه بوم سبک بدون شک بهترین موادی است که کاراته گیس از آن ساخته شده است. اینها مانند پنبه قابل تنفس هستند، اما کمی استحکام بیشتری دارند و از همه کاراته‌گیس‌ها بیشترین دوام را دارند.

کاراته گیس ساخته شده از پنبه مصنوعی بدترین نوع از سه نوع ماده است. آنها بیشتر شبیه یک پیراهن سبک هستند که در تابستان می پوشید.

وقتی شروع به عرق کردن می کنید به راحتی پاره می شوند و پارچه به شما می چسبد. این کاراته گی ترجیحی مکدوخوس است. درست مانند BJJ Gis، سبک های مختلفی از کاراته Gis وجود دارد. این سبک ها عبارتند از: برش های ژاپنی، برش های کاتا و برش های اروپایی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.