زنی با خوردن کشمش پلویی ملایر رنگ موهایش تغییر کرد

کشمش پلویی ملایر احتمالاً سرشار از کلسیم است که ممکن است باعث تقویت و بازسازی مینای دندان شود. علاوه بر این، بور موجود در این میوه های خشک می تواند به مهار رشد میکروب های دهان کمک کند.

اسید اولئانولیک، یکی از مواد شیمیایی گیاهی موجود در کشمش، می تواند نقش مهمی در محافظت از دندان های شما در برابر پوسیدگی، حفره ها و شکنندگی داشته باشد.

طبق گزارشی که در مجله Elsevier’s Phytochemistry Letters منتشر شده است، اسید اولئانولیک دارای خواص ضد میکروبی است. این آنتی اکسیدان که در کشمش رایج است می تواند به مهار باکتری هایی که عامل اصلی پوسیدگی و حفره های دندانی هستند کمک کند.

تحقیقات دیگری بیان می‌کند که کشمش، علی‌رغم چسبندگی، به سرعت از دهان پاک می‌شود و در مقایسه با سایر غذاها، نسبتاً کمتر روی سطوح دندان باقی می‌ماند. این بدان معنی است که آنها ممکن است مینای دندان را فرسایش ندهند و باعث پوسیدگی، تغییر رنگ یا حساس شدن آن شوند. با این حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

کشمش
کشمش می تواند دارای سطوح بالایی از آنتی اکسیدان ها باشد که شامل کاتچین ها و فیتونوترینت های پلی فنلی است. این آنتی اکسیدان ها ممکن است در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد، یکی از عوامل زمینه ای اولیه مرتبط با برخی بیماری های مزمن، محافظت کنند. با این حال، شواهد علمی بیشتری برای تأیید این یافته ها مورد نیاز است.

کلسیم، عنصر اصلی استخوان های ما، در کشمش وجود دارد. این میوه های خشک می توانند یکی از بهترین منابع بور، یک ریزمغذی (ماده مغذی مورد نیاز بدن به مقدار بسیار کم) باشند.

گزارشی که توسط تیمی از محققان آمریکایی در مجله Integrative Medicine منتشر شده، می گوید که بور ممکن است برای تشکیل و نگهداری استخوان مناسب و جذب موثر کلسیم حیاتی باشد.می تواند به ویژه در پیشگیری از پوکی استخوان ناشی از یائسگی در زنان مفید باشد و برای استخوان ها و مفاصل بسیار مفید باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.