توزیع مستقیم قارچ در بازار شیراز با مشکل رو به رو شد

لکتین ها پروتئین های غیر ایمنی یا گلیکوپروتئین هایی هستند که به طور خاص به کربوهیدرات های سطح سلولی متصل می شوند و در چند سال گذشته لکتین های قارچی زیادی کشف شده اند.

آنها فعالیت های دارویی زیادی دارند و دارای خواص تعدیل کننده ایمنی، فعالیت ضد تومور، ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچی هستند. برخی از آنها فعالیت ضد تکثیری بسیار قوی نسبت به برخی از رده های سلولی تومور نشان می دهند.

پروتئین‌های تعدیل‌کننده ایمنی قارچ در بازار شیراز خانواده جدیدی از پروتئین‌های فعال زیستی جدا شده از قارچ‌ها هستند که کاربرد بالقوه‌ای را به عنوان کمکی برای ایمونوتراپی تومور عمدتاً به دلیل فعالیت در سرکوب تهاجم و متاستاز تومور نشان داده‌اند. خو و همکاران یک بررسی گسترده و جامع در مورد پروتئین های فعال زیستی در قارچ منتشر کرد.

لیپیدها اسیدهای چرب چند غیر اشباع بیشتر در قارچ های خوراکی وجود دارند. بنابراین، آنها ممکن است به کاهش کلسترول سرم کمک کنند. قابل توجه است که ترانزیزومرهای اسیدهای چرب غیراشباع در قارچ شناسایی نشده است.

استرول اصلی تولید شده توسط قارچ های خوراکی، ارگوسترول است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. مشاهده شده است که رژیم غذایی غنی از استرول در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی مهم است.

توکوفرول‌ها که در بخش لیپیدی یافت می‌شوند، آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی هستند زیرا به‌عنوان اجزای پراکسیل مهارکننده رادیکال‌های آزاد تولید شده از واکنش‌های مختلف عمل می‌کنند.

این آنتی اکسیدان ها دارای فعالیت بیولوژیکی بالایی برای محافظت در برابر اختلالات دژنراتیو، سرطان و بیماری های قلبی عروقی هستند. اسید لینولئیک، یک اسید چرب ضروری برای انسان، در طیف وسیعی از عملکردهای فیزیولوژیکی شرکت می کند. بیماری های قلبی عروقی، سطح تری گلیسیرید، فشار خون و آرتریت را کاهش می دهد.

ترکیبات فنلی ترکیبات فنلی متابولیت های ثانویه ای هستند که دارای یک حلقه معطر با یک یا چند گروه هیدروکسیل هستند و ساختار آنها می تواند یک مولکول فنلی ساده یا یک پلیمر پیچیده باشد.

آنها طیف وسیعی از خواص فیزیولوژیکی، مانند اثرات ضد حساسیت، ضد آتروژن، ضد التهاب، ضد میکروبی، ضد ترومبوتیک، محافظت از قلب و گشادکننده عروق را نشان می دهند.

ویژگی اصلی این گروه از ترکیبات مربوط به فعالیت آنتی اکسیدانی آن است زیرا آنها به عنوان عوامل کاهنده، جاذب کننده رادیکال های آزاد، خاموش کننده های اکسیژن منفرد یا شل کننده های یون فلزی عمل می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.