با استفاده از صابون تریاک اصل صورت پیرزن بیست سال جوان تر شد

ادبیات مربوط به شستن دست ها توسط صابون تریاک اصل حاوی حجم عظیمی از اطلاعات نادرست است و داده هایی در مورد بسیاری از مسائل وجود ندارد. بسیاری از توصیه‌های شستن دست‌ها بدون پشتوانه علمی ارائه می‌شوند و توافق بین این توصیه‌ها محدود است، همانطور که تناقضات عمده در بین علائم شستشوی دست نشان می‌دهد.

هدف از مطالعه حاضر بستن شکاف های دانش در ادبیات شستن دست در مورد حجم صابون تریاک اصل دمای آب و زمان کف کردن بود. یافته‌های این کار به تصمیم‌گیری‌های مفید، مبتنی بر شواهد و معتبر در مورد سیاست‌ها و شیوه‌های بهداشت شخصی کمک می‌کند.

تنها تفاوت‌های جزئی در کاهش میکروبی بین شستشوی سرد (26 درجه سانتی‌گراد) و شستشوی گرم (40 درجه سانتی‌گراد) یافت شد، اما تعامل بین دما و صابون از این داده‌ها قابل استنباط نیست.

در مطالعه‌ای بر روی روش‌های مختلف نمونه‌برداری از باکتری‌ها از دست، تفاوت معنی‌داری در باکتری‌های بازیابی شده برای محلول‌های نمونه‌برداری در دمای 6 یا 23 درجه سانتی‌گراد یافت نشد.

اگرچه در تمام این مطالعات دمای آب شستشو اثر ضد میکروبی قابل توجهی نداشت، تکرار محدود، مقایسه شستشو بدون صابون، و عدم شستشوی واقعی دست نشان می دهد که کار بیشتری روی تأثیر دمای آب شستشو مورد نیاز است.

برخلاف برخی از صابون‌های مدرن که می‌توانند پس از شست‌و‌شو بقایایی از خود به جای بگذارند، صابون سیاه آفریقایی هنگام شستشو با آب به راحتی جدا می‌شود و به پوست احساس تمیزی و چسبندگی می‌دهد.

روغن ها و چربی های موجود در صابون سیاه آفریقایی ممکن است به تسکین پوست فرد کمک کند. به عنوان مثال، ممکن است فردی متوجه شود که از علائم بثورات و سایر بیماری‌های پوستی که باعث خارش یا درد می‌شوند، تسکین می‌دهد.

با این حال، محققان هنوز به شواهد بیشتری برای حمایت از این ادعاها نیاز دارند. این امکان وجود دارد که فرد با استفاده از صابون سیاه آفریقایی آسودگی خاطر پیدا نکند. در این موارد، برای شرایطی مانند اگزما یا پسوریازیس، آنها باید به استفاده از توصیه های درمانی پزشک خود ادامه دهند.

روغن ها و چربی های موجود در صابون سیاه آفریقایی باید به خوبی با آب تمیز شوند. این می تواند به جلوگیری از تجمع چربی روی پوست کمک کند که می تواند منافذ را مسدود کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.