اثر تغییرات آب و هوایی بر تولید شکلات

تولید شکلات توسط تغییرات آب و هوایی تهدید می شود . بر اساس گزارش سال 2016 توسط اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA)، کشورهای تولید کننده اولیه شکلات تلخ مانند ساحل عاج، غنا و اندونزی افزایش 2.1 درجه سانتیگراد (3.7 درجه فارنهایت) را تجربه خواهند کرد.

در دما تا سال 2050. بارندگی همراه با دما افزایش نخواهد یافت و باعث کاهش سطح رطوبت می شود. در نتیجه، زمین های قابل دوام برای تولید کاکائو به طور قابل توجهی کوچک می شود.

بر اساس گزارش پانل بین دولتی تغییرات آب و هوایی 2014: تأثیرات، سازگاری و آسیب پذیری، 89.5 درصد از 294 مکان تولید شکلات خارجی بنفش مورد مطالعه تا سال 2050 کمتر مناسب خواهند شد.

کشاورزان و دانشمندان در حال کار بر روی توسعه استراتژی هایی برای حفظ تولید شکلات خارجی تخته ای هستند. به گفته NOAA، برخی از کشاورزان برای افزایش سایه و کاهش از دست دادن رطوبت، درختان بلندتری را در کنار درختان کاکائو می کارند. مزارع کاکائو همچنین ممکن است به ارتفاعات بالاتر با دمای خنک تر و بارندگی بیشتر حرکت کنند.

دانشمندان ژنتیک در حال اتخاذ رویکرد دیگری هستند. یک بیانیه مطبوعاتی ژانویه 2018 از مؤسسه Innovative Genomics از پروژه ای برای توسعه کاکائو مقاوم به بیماری خبر داد.

متراکم کردن مزارع کاکائو به دلیل تغییرات آب و هوایی می تواند گسترش بیماری را افزایش دهد. این پروژه از فناوری ویرایش DNA CRISPR برای تولید دانه کاکائوی دلپذیرتر استفاده می کند.

تولید شکلات تلخ رژیمی خارجی نیز می تواند به محیط زیست آسیب برساند. کشاورزان اغلب جنگل ها را پاکسازی می کنند تا جایی برای مزارع کاکائو ایجاد کنند. طبق گزارش صندوق جهانی حیات وحش ، حدود 70 درصد از جنگل زدایی غیرقانونی ساحل عاج مربوط به کشاورزی کاکائو است.

قنادی نیوز گزارش داد که یکی از خطرات جنگل زدایی فرسایش خاک است که می تواند زمین را برای گیاهان کاکائو حاصلخیز کمتر کند و یک چرخه معیوب ایجاد کند.

  • منابع:
  1. Chocolate: History, types, production & other fun facts
  • تبلیغات: 
  1. مرکز فروش مرغ عشق دورگه دم دراز
  2. راز زنده ماندن پیرمرد ۱۵۰ ساله برملا شد!!!
  3. کدام شخص برنده بهترین خیار شور جشنواره معروف شد!
  4. سرانجام یک مرد و شیر در باغ وحش تهران!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.